RT Hadron - шаблон joomla Joomla

ННІ Придніпровська державна академія фізичної культури і спорту

Понеділок, квітня 21, 2025

Кафедра теорії та методики спортивної підготовки

№ з/р

П. І. Б. НПП

Посада

e-mail

1

Приходько Володимир Васильович

доктор педагогічних наук, професор, завідувач кафедри

Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

2

Долбишева Ніна Григорівна

декан факультету фізичної культури і спорту, кандидат наук фізичного виховання і спорту, професор

Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

3

Кощеєв Олександр Сергійович

кандидат наук фізичного виховання і спорту, доцент

Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

4

Нестеренко Наталія Анатолііївна

кандидат наук фізичного виховання і спорту, доцент

Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

5

Балджи Ілона Володимирівна

кандидат наук фізичного виховання і спорту, доцент

Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

6

Чухловіна Валерія Валеріївна

кандидат наук фізичного виховання і спорту, доцент

Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

Була заснована у 2016 році, шляхом реорганізації кафедр «Теорії фізичного виховання та організації управління фізкультурним рухом» й «Олімпійського та професійного спорту».

З 1996 року кафедру очолювала к.пед.н., доцент Шамардіна Галина Миколаївна.

З 2009 року к.фіз.вих., доцент Долбишева Ніна Григорівна.

З 2012 року та по теперішній час – доктор педагогічних наук, професор Приходько Володимир Васильович.

Навчальна діяльність

Кафедра є випускаючою кафедрою СВО «Магістр» галузі знань 01 Освіта/Педагогіка за спеціальністю 017 - Фізична культура і спорт за ОПП «Фізична культура і спорт».

Кафедра здійснює підготовку:

  • здобувачів ступеня вищої освіти магістр зі спеціальності 017 - Фізична культура і спорт за освітньо-професійними програми «Фізична культура і спорт» та «Викладач фізичного виховання»;
  • здобувачів ступеня вищої освіти магістр зі спеціальності 014 Середня освіта за освітньо-професійною програмою «Вчитель фізичної культури»;
  • здобувачів ступеня вищої освіти бакалавр зі спеціальності 017 - Фізична культура і спорт за освітньо-професійними програмами «Тренерсько-викладацька діяльність», «Фізичне виховання» та «Фітнес та рекреація»;
  • здобувачів ступеня вищої освіти бакалавр зі спеціальності 014 – Середня освіта за освітньо-професійною програмою «Фізична культура»;
  • здобувачів ступеня вищої освіти бакалавр зі спеціальності 227 - Фізична реабілітація за освітньо-професійною програмою «Фізична терапія, ерготерапія»;
  • здобувачів третього рівня зі спеціальності 017 - Фізична культура і спорт за освітньо-науковою програмою «Фізична культура і спорт».

На сьогодні, на кафедрі здійснюється викладання 27 освітніх компоненти (з них 9 вибіркові), керівництво магістерськими та дисертаційними роботами та керівництво 3 практиками (організаційно-тренерська практика, виробнича практика за професійним спрямуванням, практика-стажування):

  • на І курсі бакалавріату денної та заочної форми навчання – Вступ до спеціальності та Історія фізичної культури;
  • на ІІІ, IV курсі бакалавріату денної та заочної форми навчання – Теорія і методика спортивної підготовки, Олімпійський та професійний спорт;
  • на IV, V курсі бакалавріату денної та заочної форми навчання – Управління у сфері фізичної культури і спорту, Організація і методика фізкультурно-спортивних занять, Основи менеджменту, маркетингу та адміністрування (за професійним спрямуванням), Основи інваспорту, Теорія і методика спортивної підготовки, Фізична культура і спорт як сфера соціокультурної діяльності та Організаційно-тренерська практика;
  • на І курсі магістратури денної форми навчання – Адаптивний спорт, Основи неолімпійського спорту, Організаційні аспекти фізичної культури і спорт, Система підготовки в олімпійському, професійному та неолімпійському спорті, Професійна та науково-дослідна діяльність магістра фізичної культури і спорту, Маркетинг і менеджмент у фізичній культурі і спорті, Система підготовки у спорті, Основи індивідуалізації підготовки спортсменів, Головні умови і ресурси ФКС, Виробнича практика за професійним спрямуванням.
  • на ІІ курсі магістратури денної форми навчання – Система підготовки в олімпійському, професійному та неолімпійському спорті, Соціологія спорту, Особливості підготовки жінок у спорті, Науково-методичне забезпечення спортивної підготовки, Міжнародний спорт у соціокультурній матриці світу та практика-стажування.
  • Аспірантура - Теоретико-методологічні аспекти наукових досліджень та управління науковими проектами, Сучасні методи досліджень у фізичної культурі і спорті, Основи системи підготовки та періодизація спортивного тренування.

Кафедра має потужний кадровий потенціал, який складається з досвідчених викладачів і фахівців високого наукового і професійного рівня

Електронна скринька кафедри: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

Науково-педагогічний склад

ПРИХОДЬКО ВОЛОДИМИР ВАСИЛЬОВИЧ – завідувач кафедри, доктор педагогічних наук, професор.

У 1971 році закінчив факультет фізичного виховання Чернігівського державного педагогічного інституту імені Т. Г. Шевченка.

У 1980 році захистив дисертацію на здобуття наукового ступеня кандидата педагогічних наук за темою: «Дослідження шляхів вдосконалення діяльності комітетів по фізичній культурі і спорту в умовах малих і середніх міст».

У 1992 році захистив дисертацію на здобуття наукового ступеня доктора педагогічних наук за темою «Педагогічні основи фізкультурної освіти студентів (досвід ігрового проектування та експертизи)».

У 1994 році отримав вчене звання - професор.

Професор Приходько В.В. є гарантом ОПП «Фізична культура і спорт» СВО «Магістр» зі спеціальності 017 Фізична культура і спорт, галузі знань 01 Освіта/Педагогіка.

Керівник теми на 2021-2025 рр. «Історичні і методологічні основи управлінських підходів до системи підготовки» (номер державної реєстрації 0121U108330).

Сфера поточних наукових інтересів полягає у теоретичному обґрунтуванні і методичному забезпеченні процесу реформи сфери спорту в Україні.

Автор понад 270 праць наукового і методичного характеру. Серед них монографій: «Системні основи управління проектами у фізичній культурі і спорті» (2009), «Інноваційна реформа вищої освіти в сучасній Україні» (2010), «Стратегія реформи національної вищої школи» (2014), «Реформа фізичного виховання бакалаврів у вітчизняній вищій школі» (2016), «Концепція управління сучасною системою підготовки спортсменів» (2018), «Формування сучасної системи підготовки спортсменів» (2019), «Розвиток спорту в умовах об’єднаних територіальних громад» (2020), «Реформа фізичного ви-ховання майбутніх бакалаврів у вітчизняній вищій школі (компетентнісний підхід)» (2021), «Освітні ефекти фізичної культури» (2022), «Будівництво власного здоров’я (організаційно-педагогічні аспекти)» (2023), «Реформи у фізичному вихованні здобувачів вищої освіти і спорті в Україні» (2023), «Спортивний регіон: теорія і практика» (2024); навчальні посібники: «Креативна валеологія. Концепція і педагогічна технологія формування студентів технічних і гуманітарних спеціальностей як будівничих власного здоров’я» (2004) «Особливості державного регулювання економіки в сучасній Україні» (2007), «Вступ до вищої освіти» (2007), «Педагогічний контроль у вищій школі» (2009), «Педагогічна антропологія і вища школа» (2009), «Будівництво власного здоров’я: від філософії до практики» (2011), «Креативна валеологія. Концепція і педагогічна технологія формування студентів як будівничих власного здоров’я» (2011), «Управління власним здоров’ям (в аспекті непрофесійної фізкультурної освіти)» (2012), «Адміністративний менеджмент» (2015), «Управління проектами у спортивно-педагогічній діяльності» (2017), «Педагогіка вищої школи : навч. посібник для магістрів та аспірантів» (2018), «Особливості формування сучасної системи підготовки спортсменів» (2024).


ДОЛБИШЕВА НІНА ГРИГОРІВНА - кандидат наук з фізичного виховання і спорту, професор, декан факультету фізичної культури і спорту, майстер спорту СРСР зі спортивної гімнастики.

У 1990 році закінчила Львівський державний інститут фізичної культури. Працює в ПДАФКіС з 1999 року.

У 2006 році захистила кандидатську дисертацію: «Теоретико-методичні основи формування знань про фізичне здоров’я у старшокласників в системі фізичного виховання».

У 2010 році отримала звання доцента кафедри олімпійського та професійного спорту.

У 2023 році присвоєно вчене звання професора кафедри теорії та методики спортивної підготовки.

Керівник теми на 2021-2025 рр. «Теоретико-методичні основи підготовки спортсменів у неолімпійському спорті» (номер державної реєстрації 0116U003008).

Член робочої групи з розробки проєкту професійного стандарту за професією «Фахівець з фізкультурно-спортивної реабілітації».

Професор Долбишева Н.Г. є гарантом ОПП «Тренерсько-викладацька діяльність» СВО «бакалавр» зі спеціальності 017 Фізична культура і спорт, галузі знань 01 Освіта/Педагогіка.

На даний час у якості члена приймає участь в державній атестації СВО «Бакалавр» за ОПП «Тренерсько-викладацька діяльність» та СВО «Магістр» ОПП «Фізична культура і спорт» зі спеціальності 017 Фізична культура і спорт, галузі знань 01 Освіта/Педагогіка.

Сфера наукових інтересів полягає в удосконаленні системи підготовки спортсменів в олімпійському та неолімпійського спорту, а також у теоретичному обґрунтуванні історичних аспектів розвитку неолімпійських видів спорту, основ системи підготовки спортсменів в інтелектуальних видах спорту та вдосконаленні системи підготовки фахівців з фізичної культури і спорту у закладах вищої освіти.

Автор понад 150 наукових та навчально-методичних робіт. Серед них монографій: «Історичні аспекти та хронологія Всесвітніх ігор у міжнародному спортивному русі» (2012), «Адаптивний спорт (система підготовки на прикладі провідних видів спорту) (2024); навчальні посібники: «Словник-довідник термінів і понять з дисципліни «Теорія спорту»» (2010), «Професійна діяльність магістра з олімпійського та професійного спорту» (2011), «Силові види спорту в системі фізичного виховання вищих навчальних закладів» (2012), «Адміністративний менеджмент» (2015), «Всесвітні ігри у міжнародному спортивному русі» (2015), «Професійна та науково-дослідна діяльність магістра фізичної культури і спорту» 2-е вид. (2018), «Основи загальної теорії та методики підготовки спортсменів в інтелектуальних видах спорту» (2021), «Професійна діяльність тренера викладача з виду спорту» (2022); методичні рекомендації: «Організація та проведення спортивних заходів» (2013), «Організаційні аспекти неолімпійського спорту» (2015), «Рекомендації вченим-початківцям галузі фізичної культури і спорту щодо створення і розповсюдження наукових знань» (2018), «Система підготовки спортсменів в інтелектуальних видах спорту» (2018), Методичний каталог з дисципліни «Теорія та методика спортивної підготовки» в схемах та таблицях до змістовного кредиту 1 «Вступ до предмету та теорія змагальної діяльності» (2019), Блок-схеми з дисципліни «Теорія і методика спортивної підготовки» (частина 2). (2021), Блок-схеми з дисципліни «Теорія і методика спортивної підготовки» (частина 3) (2021), «Організація та методика проведення виробничої за професійним спрямуванням» (2022), «Загальна характеристика Міжнародного спортивного руху та напрямки його діяльності» (частина І) (2023), Блок-схеми з дисципліни «Теорія і методика спортивної підготовки» (частина 4) (2023).


КОЩЕЄВ ОЛЕКСАНДР СЕРГІЙОВИЧ - кандидат наук з фізичного виховання і спорту, доцент. Заслужений тренер України.

У 1997 році закінчив Дніпропетровський державний інститут фізичної культури і спорту.

У 2015 році захистив кандидатську дисертацію за темою «Побудова тренувального процесу в передзмагальному мезоциклі у висококваліфікованих тхеквондистів».

Отримав звання доцента у 2021 році.

Отримав звання Заслужений тренер України у 2020 році.

Сфера наукових інтересів полягає у теоретичному, методичному та практичному забезпеченню спортивної підготовки спортсменів. Автор понад 60 наукових та навчально-методичних робіт. Серед них навчальні посібники: «Управління проектами у спортивно-педагогічній діяльності» (2017), «Особливості формування системи підготовки спортсменів» (2024); методичні рекомендації: «Організація масової спортивно-оздоровчої роботи" 2010, "Організація та проведення спортивних заходів» (2013), «Словник-довідник термінів та понять з теорії спорту» (2010); навчальні програми: ТХЕКВОНДО ВТФ Навчальна програма для дитячо-юнацьких спортивних шкіл, шкіл вищої спортивної майстерності, закладів спеціалізованої освіти спортивного профілю із специфічними умовами навчання, Міністерство молоді та спорту України, Київ (2022).


НЕСТЕРЕНКО НАТАЛІЯ АНАТОЛІЇВНА - кандидат наук з фізичного виховання і спорту, доцент, майстер спорту України з баскетболу.

У 1994 році закінчила Дніпропетровський державний інститут фізичної культури і спорту, спеціальність – «Фізична культура», кваліфікація - «Викладач фізичної культури», «Тренер».

З 2007 року працює в Придніпровській державній академії фізичної культури і спорту.

У 2014 році захистила дисертацію на здобуття наукового ступеня кандидата наук з фізичного виховання та спорту за темою: «Швидкісно-силова підготовка баскетболістів 13-14 років залежно від ігрового амплуа».

У 2024 році присвоєно вчене звання доцента кафедри теорії та методики спортивної підготовки.

Автор понад 45 наукових та навчально-методичних робіт. Серед них навчальні посібники: «Реформи у фізичному вихованні здобувачів вищої освіти та спорті в Україні» (2023), «Фізична підготовка правоохоронця» (2024), «Особливості формування системи підготовки спортсменів» (2024); методичні рекомендації: «Вступ до спеціальності» (питання до семінарських занять та завдання з самостійної роботи для студентів 1 курсу денної форми навчання за напрямом «Спорт» (2009), «Практикум, щодо виконання самостійної роботи для студентів 1 курсу денної та заочної форми навчання з дисципліни «Вступ до спеціальності» (2019), «Методичні рекомендації для виконання самостійних робіт з дисципліни «Теорія і методика спортивної підготовки» (для студентів ІІІ курсу денної та заочної форми навчання за напрямком 014 «Середня освіта)» (2020), «Спеціальна фізична підготовка баскетболістів з урахуванням ігрового амплуа» (2021), «Блок-схеми з дисципліни «Теорія і методика спортивної підготовки» частина 3 (методичні рекомендації для здобувачів ступеня вищої освіти бакалавр спеціальності 017 фізична культура і спорт, 014 середня освіта)» (2022), «Методика та організація занять з настільного тенісу в умовах секційної роботи у ЗВО» (2022), «Блок-схеми з дисципліни «Теорія і методика спортивної підготовки» частина 4 (методичні рекомендації для здобувачів ступеня вищої освіти бакалавр спеціальності 017 фізична культура і спорт, 014 середня освіта)» (2023).


БАЛДЖИ ІЛОНА ВОЛОДИМИРІВНА - кандидат наук з фізичного виховання і спорту, доцент.

У 2001 році закінчила Дніпропетровський державний інститут фізичної культури і спорту.

З 2002 року викладач кафедри легкої атлетики.

З 2009 року викладач кафедри теорії та методики спортивної підготовки.

У 2018 році закінчила аспірантуру Придніпровської державної академії фізичної культури і спорту.

У 2019 році захистила дисертаційну роботу на здобуття наукового ступеня кандидата наук з фізичного виховання та спорту за темою: «Історичні та організаційно-методичні основи розвитку олімпійського руху на Дніпропетровщині впродовж ХІХ-ХХІ ст».

У 2024 році присвоєно вчене звання доцента кафедри теорії та методики спортивної підготовки.

Керівник теми на 2021-2025 рр. «Історичні аспекти розвитку фізичної культури і спорту на Дніпропетровщині». Державний реєстраційний номер 0121U109264.

Сфера наукових інтересів полягає у дослідженні історичних і організаційно-методичних аспектів Олімпійського руху у Придніпровському регіоні (XIX - XX ст.).

Автор понад 32 наукових та навчально-методичних робіт. Серед них навчальні посібники: «Реформи у фізичному вихованні здобувачів вищої освіти та спорті в Україні» (2023), «Особливості формування системи підготовки спортсменів» (2024); методичні рекомендації:, «Теорія спорту в питаннях, схемах та таблицях» (2015), «Періодизація, хронологія та характеристика олімпійських ігор сучасності» (2021), «Блок-схеми з дисципліни «Теорія і методика спортивної підготовки» (2021), «Загальна характеристика Міжнародного спортивного руху та напрямки його діяльності (частина І) (2022)».


ЧУХЛОВІНА ВАЛЕРІЯ ВАЛЕРІЇВНА - кандидат наук з фізичного виховання і спорту, доцент, майстер спорту України з легкої атлетики.

У 2011 році закінчила Дніпропетровський державний інститут фізичної культури і спорту.

З 2011 працює в Придніпровській державній академії фізичної культури і спорту.

У 2018 році захистила дисертацію на здобуття наукового ступеня кандидата наук з фізичного виховання та спорту за темою: «Корекція рухових порушень у дітей молодшого шкільного віку зі спастичними формами церебрального паралічу в процесі фізичного виховання».

У 2024 році рішенням Вченої ради академії обрана на посаду доцента кафедри теорії та методики спортивної підготовки Придніпровської державної академії фізичної культури і спорту.

Сферою наукових інтересів є дослідження організації адаптивного фізичного виховання при дитячому церебральному паралічі, ретроспективний аналіз становлення та розвиток неолімпійських видів спорту, аналіз змагальної діяльності а легкій атлетиці.

Автор понад 40 наукових та навчально-методичних робіт. Серед них навчальні посібники: «Реформи у фізичному вихованні здобувачів вищої освіти та спорті в Україні» (2023), «Особливості формування сучасної системи підготовки спортсменів» (2024) методичні рекомендації: Методичний каталог з дисципліни «Теорія та методика спортивної підготовки» в схемах та таблицях до змістовного кредиту 1 «Вступ до предмету та теорія змагальної діяльності» (2019), Методичні рекомендації для виконання самостійних робіт з дисципліни «Теорія і методика спортивної підготовки» (для студентів ІІІ курсу денної та заочної форми навчання за напрямком 014 «Середня освіта») (2020), Блок-схеми з дисципліни «Теорія і методика спортивної підготовки» Методичні рекомендації для здобувачів вищої освіти «бакалавр». Частина 5. (2024).