RT Hadron - шаблон joomla Joomla

Придніпровська державна академія фізичної культури і спорту

Четвер, липня 09, 2020

Кафедра спортивних ігор

 

Кафедра спортивних ігор є спортивно-педагогічною кафедрою ДДІФКіС, яка здійснює підготовку майбутніх фахівців з фізичного виховання та спорту.

З 2009 року до теперішнього часу кафедру очолює доцент, кандидат наук з фізичного виховання і спорту, вчений секретар спеціалізованої вченої ради інституту, майстер спорту України з баскетболу Мітова Олена Олександрівна.

З 1980 до 1989 року кафедрою керували Лейбов Анатолій Борисович (спеціалізація волейбол) та з 1989 до 2009 року – доктор наук з фізичного виховання і спорту, професор Шамардин Валерій Миколайович (спеціалізація футбол).

В даний час на кафедрі працює 16 науково-педагогічних працівників. Кафедра укомплектована досвідченими викладачами. Серед них: кандидатів наук - 6, з них – 5 мають звання доцента; 2 – Заслужених тренера України, 2 – Заслужених працівника фізичної культури і спорту; старших викладачів – 7; викладачів – 3; старший лаборант – 1.

На сьогоднішній день викладачами з баскетболу є:

1. Кандидат наук з фізичного виховання і спорту, доцент, майстер спорту України з баскетболу – Мітова Олена Олександрівна;

2. Старший викладач – Грюкова Вікторія Валеріївна;

3. Викладач – Терентьєв Сергій Леонідович;

4. Викладач, майстер спорту України з баскетболу – Онищенко Віола Миколаївна.

Викладачами з волейболу:

1. Доцент, Заслужений тренер України, Заслужений працівник фізичної культури і спорту - Малойван Я.В.;

2. Старший викладач, майстер спорту СРСР з волейболу - Мицак Анелія Василівна;

3. Старший викладач – Рузанов Віктор Павлович;

4. Старший викладач – Кіреєв Олександр Анатолійович;

5. Старший викладач – Раковська Ірина Анатоліївна.

Викладачами з футболу:

1. Кандидат наук з фізичного виховання і спорту, доцент, Заслужений тренер України, Заслужений працівник фізичної культури і спорту – Овчаренко С.В.;

2. Кандидат наук з фізичного виховання і спорту, доцент – Матяш Вадим Володимирович;

3. Старший викладач – Яковенко Артем Володимирович;

4. Викладач – Соловей Дмитро Олександрович.

Викладачами з тенісу та настільного тенісу:

1. Кандидат наук з фізичного виховання і спорту, доцент, майстер спорту України з тенісу – Ханюкова Ольга Вікторівна;

2. Старший викладач – Полякова Антоніна Віталіївна.

Викладачем з гандболу:

1. Кандидат наук з фізичного виховання і спорту, доцент – Соловей Олександр Михайлович.

Робота професорсько-викладацького колективу кафедри сприяє організації навчального процесу з 8 дисциплін: “Теорія та методика спортивних ігор, “Рухливі ігри”, «Рекреаційні ігри», “Футбол”, “Теорія і методика обраного виду спорту”, ”Педагогічні методи дослідження”, «Підвищення спортивної майстерності», «Підвищення педагогічної майстерності».

Викладачі кафедра спортивних ігор постійно беруть участь у виконанні Зведених планів НДР Міністерства науки та освіти України. На теперішній час професорсько-викладацький склад кафедри виконує роботу згідно Зведеного багаторічного плану НДР на 2011-2015р.р. за темою 2.6. «Теоретико-методичні основи удосконалення тренувального процесу та змагальної діяльності в структурі багаторічної підготовки спортсменів» (керівник теми – доцент Долбишева Н.Г), відповідальним виконавцем є доцент Мітова О.О.

Основні наукові видання працівників кафедри:

1. Мітова О.О., Сушко Р.О. Методи наукових досліджень у баскетболі. Дніпропетровськ.: Вид. «Інновація», 2015. – 263 с.

2. Митова Е.А., Матяш В.В. Совершенствование процесса технической подготовки футболистов на этапе предварительной базовой подготовки. – Днепропетровск. 2015. – 305 с.

3. Ібраімова М.В., Ханюкова О.В., Поліщук Л.В. Сучасна школа тенісу: початкова підготовка. – Київ. - 2013 – 163 с.

4. Сушко Р.О., Мітова О.О., Дорошенко Е.Ю. Змагальна діяльність висококваліфікованих гравців в баскетболі. – Дніпропетровськ. – 2014 – 164 с.

5. Соловей О.М. Гандбол від Мюнхена-1972 до Лондона-2012. - Дніпропетровськ. – 2012 – 134 с.

6. Батечко Д.Б., Овчаренко С.В. – Футбол.- Полтава, 2012 - 140 с.

В ДДІФКіС отримали дипломи про вищу освіту багато видатних футболістів, таких як: Євген Конаплянка, Руслан Ротань, Сергій Назаренко, Андрій Русол, Олександр Грицай, Сергій Перхун, Володимир Лютий, Вадим Тищенко, Олексій Чередник; видатні тренери: Михайло Михайлов, Олег Протасов, Геннадій Литовченко, Євген Яровенко, Сергій Краковський та багато інших.

Члени національної чоловічої збірної з баскетболу: Данило Козлов - учасник Євробаскету 2011 р., Олександр Мішула та Максим Корнієнко – учасники Євробаскету 2013, 2015рр. та Чемпіонату світу 2014 р., Олександр Мішула, Максим Корнієнко та Станіслав Тимофеєнко – учасники Євробаскету 2015 р. Майстри спорту міжнародного класу: Наталья Сіліянова, Вікторія Лелека, Володимир Коваль, Олександр Мішула, Максим Корнієнко. Заслужені тренери України з баскетболу: Станіслав Каковкін, Денис Журавльов та інші.

На спеціалізації теніс: майстер спорту України з тенісу Заносієнко Владислава (член збірної команди України до 16 років, переможець міжнародних турнірів ТЕ та ITF; Лебедин Олександр Майстер спорту України, переможець чемпіонату України до 18 років, член збірної команди України, чемпіон Європи до 16 років, переможець серії турнірів ТЕ та ITF; Колісник Олексій (член збірної команди України до 16 та до 18 років, переможець міжнародних турнірів ТЕ); Малікова Катерина, Стотика Вероніка, Козак Аліна, які є постійними учасницями міжнародних турнір ITF.

На спеціалізації настільний теніс: МС України Чебукін Ігор, Дерипаска Роман (майстер спорту України з настільного тенісу, багаторазовий срібний призер чемпіонату України до 18 років, багаторазовий бронзовий призер міжнародних турнірів, переможець у клубному Чемпіонаті України, 2015 р.).

Контактна інформація:

Адреса: вул. Набережна Перемоги, 10, м. Дніпропетровськ, 49094.

Телефон: (0562)-46-64-46, (056)-731-97-14.

Електронна пошта: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.