RT Hadron - шаблон joomla Joomla

Придніпровська державна академія фізичної культури і спорту

Неділя, червня 23, 2024

Слово ректора

Придніпровська державна академія фізичної культури і спорту є центром науково-методичного забезпечення сфери фізичної культури і спорту Придніпровського регіону і має значний вплив на розвиток фізичної культури і спорту, як у Дніпропетровській, так і в найближчих до неї областях – Донецькій, Луганській, Запорізькій, Херсонській, Кіровоградській та Миколаївській.

Академія здійснює підготовку фахівців за ступенями вищої освіти  бакалавр і магістр за спеціальностями 017 Фізична культура і спорт, 014 Фізичне виховання  і 227 Фізична терапія, ерготерапія. Здобуваючи ґрунтовні знання студенти стають відповідно до обраної спеціальності висококваліфікованими викладачами фізичного виховання, тренерами, фахівцями з оздоровчої фізичної культури, фізичної терапії, ерготерапії. Вирішальна роль у підготовці фахівців належить науково-педагогічним кадрам. В освітньому процесі Академії задіяні 13 професорів, 67 кандидатів наук, доцентів. Підвищення спортивної майстерності забезпечують 3 Заслужених працівники фізичної культури України, 7 Заслужених тренерів України, 2 Заслужені майстри спорту, 2 майстри спорту України Міжнародного класу, 28 майстрів спорту України. Праця наших викладачів відзначена урядовими нагородами.

Академія з 2000 року проводить підготовку в аспірантурі за ступенем вищої освіти доктор філософії, а з 2008 року діє спеціалізована вчена рада в якій відбувається  захист дисертацій на здобуття ступеня кандидата наук з фізичного виховання і спорту. Більше 100 науковців з понад 40 закладів вищої освіти України, серед яких 5 Заслужених тренерів України, 4 майстри спорту Міжнародного класу, 15 майстрів спорту України отримали дипломи кандидата наук, в тому числі  більше 40 аспірантів і здобувачів з ПДАФКіС.

Академією видається науковий журнал «Спортивний вісник Придніпров’я», що входить до списку спеціалізованих видань України.

Академія має власну належну матеріально-технічну базу, яка включає два навчальних корпуси, 7 спеціалізованих спортивних залів, легкоатлетичний манеж зі штучним покриттям, спортивний комплекс «Славутич», басейн, стадіон, водноспортивну базу. Створено умови  підготовки фахівців для галузі фізичної культури і спорту.

Щорічно проводиться міжнародна науково-практична конференція «Основні напрями розвитку фізичної культури, спорту і фізичної реабілітації», в якій  беруть участь викладачі і науковці десятків вищих навчальних закладів України та  інших країн.

Академія підтримує тісні наукові контакти з багатьма навчальними закладами України, близького і далекого зарубіжжя, і є членом Міжнародної асоціації університетів фізичної культури і спорту, в яку входять заклади вищої освіти з підготовки фахівців для галузі фізичної культури і спорту країн Європи і Азії.

Багатьом організаціям надається науково-методична допомога. Зокрема баскетбольній чоловічій команді суперліги «Дніпро», збірним командам України з футболу ДЦП та волейболу сидячи, ДЮСШ №2, МСДЮСШОР №5, ДВУФК м. Дніпра, ГО «Асоціація Християн спортсменів» м. Києва, ГО «Відкритий баскетбол» м. Києва, ТОВ «Футбік» м. Харкова, ГО «Всеукраїнська федерація корфболу» м. Львова,  ДУ «Український державний науково-дослідний інститут медико-соціальних проблем   інвалідності» МОЗ України, КЗ «Дніпровська міська поліклініка № 2», КЗ «Дніпропетровська міська лікарня № 5 ДОР», КЗ «Дніпропетровський дитячий будинок-інтернат» ДОР», ТОВ «Євроспайн-Дніпро» та та іншим.

Академія має славну спортивну історію. Понад 200 студентів і випускників стали чемпіонами та призерами чемпіонатів світу і Європи. З них 31 чемпіон і призер Олімпійських ігор, 12 чемпіонів Паралімпійських ігор, 67 студентам і випускникам академії за цей період було присвоєно почесне звання «Заслужений майстер спорту».

У 1994 році вперше в Україні академія відчинила двері для здобуття вищої освіти студентам з порушеннями опорно-рухового апарату. Першими студентами стали провідні спортсмени-інваліди з різних регіонів України, які у подальшому стали лідерами паралімпійського руху та принесли славу Дніпропетровщині та країні.

В академії здобули вищу освіту біля 100 провідних українських спортсменів – паралімпійців, з них 17 Заслужених майстрів спорту України, які стали чемпіонами Паралімпійських ігор з різних видів спорту. У складі Паралімпійської збірної команди з футболу у 2008 році було 6 з 12 гравців – студенти та випускники нашого інституту. Це - Андрій Цуканов, Сергій Вакуленко, Тарас Дутко, Денис Пономарьов, Володимир Кабанов, Євген Жучинін, з волейболу – Пономаренко Лариса, Мананкова Олена, Тетяна Морен-Єтьєн, з пауерліфтингу  та перегонах на візках – Трифонова Світлана, з пауерліфтингу – Соловйова Лідія, Марина Копійка, з пауерліфтингу та легкої атлетики –Тетяна Шуба, з плавання, лижних перегонів та біатлону – Олена Акопян, з легкої атлетики – Юрій Царук, Андрій Данилов, Інна Стрижак, Микита Сенник, Інна Дяченко, з академічного веслування – Олена Пухаєва.

Академія плідно співпрацює з Міжнародним Олімпійським комітетом, є членом Європейської мережі спеціальних  закладів вищої освіти, підтримує тісні зв’язки із провідними навчальними закладами та науковими центрами сфери фізичного виховання і спорту країн СНД та інших країн світу.