RT Hadron - шаблон joomla Joomla

Придніпровська державна академія фізичної культури і спорту

П'ятниця, квітня 26, 2024

Методичний семінар - Гімнастична термінологія на заняттях з фізичної культури

14 січня 2016 року, о 13.30 на базі СК «Славутич» проводив відкритий методичний семінар для викладачів та студентів ДДІФКіС за темою: «Гімнастична термінологія на уроках фізичної культури»...

Колектив кафедри гімнастики, на чолі із завідувачем, доцентом Борисовою Юлією Юріївною, 14 січня 2016 року, о 13.30 на базі СК «Славутич» проводив відкритий методичний семінар для викладачів та студентів ДДІФКіС за темою: «Гімнастична термінологія на уроках фізичної культури». Були присутні доценти, старші викладачі, викладачі спортивно-педагогічних кафедр та кафедри ТМФВ у кількості 21 чол. та студенти, що проходять педагогічну практику у загальноосвітніх навчальних закладах, у кількості 75 чол.

Програма семінару включала наступні розділи:

І. ТЕОРЕТИЧНИЙ

Методичні особливості гімнастичної термінології та основні позиції складання плану-конспекту уроку фізичної культури, доповідач старший викладач Сорока Володимир Андрійович.

Виступ відбувався у навчальній аудиторії та супроводжувався мультимедійною презентацією основних аспектів гімнастичної термінології: визначення та вимоги до гімнастичної термінології, способи утворювання та правила використання термінів, правила скорочення термінів, правила запису ЗРВ, приклад плану-конспекту уроку фізичної культури за розділом «Гімнастика».

ІІ. ПРАКТИЧНИЙ

Виступи викладачів кафедри гімнастики відбувалися у гімнастичній залі СК «Славутич» під музичний супровід акомпаніатора та, для яскравості сприйняття, супроводжувалися достеменним виконанням студентів третього курсу факультетів Фізичного виховання та Олімпійського та професійного спорту.

1. Термінологія стройових вправ, доповідач викладач Шкарупіло Павло Олексійович.

Були показані виконання основних стройових прийомів та команд перешикуванні на місці (з однієї шеренги у дві та три, з колони по одному у колону по два та три, розмикання уступом) та в русі (з колони по одному у колону по 3, 4, …).

2. Термінологія та методика проведення загально-розвивальних вправ, доповідач старший викладач Федоряка Андрій Вікторович.

Були названі та показані основні вихідні положення, проведені комплекси ЗРВ роздільним, потоковим та потоково-прохідним способом.

3. Термінологія та методика проведення заняття з аеробіки, доповідач к. фіз. вих., викладач Лядська Ольга Юріївна.

Були названі та показані основні базові кроки аеробіки та рухи руками. Було проведено скорочене заняття з аеробіки, яке включало підготовчу (виконання нескладних кроків та вправ для підготовки м’язового апарату до основної роботи), основну (вивчення зв’язки танцювальних кроків) та заключну (відновлення дихання та вправи на розтягування та розслаблення) частини.

На запитання присутніх щодо гімнастичної термінології вихідних положень та окремих аспектів проведення загально-розвивальних вправ відповів старший викладач Сорока В.А.

Дискусійні питання щодо написання плану-конспекту уроку фізичної культури вирішувалися колективом усіх присутніх викладачів, студентам надали пояснення та уточнення щодо оформлення підготовчої частини уроку.

Семінар пройшов на високому організаційному рівні, у теплій дружній обстановці та став першим у новій традиції щорічних відкритих методичних семінарів Дніпропетровського державного інституту фізичної культури і спорту.

 

Доцент кафедри гімнастики О.О.Власюк