RT Hadron - шаблон joomla Joomla

Придніпровська державна академія фізичної культури і спорту

Четвер, вересня 19, 2019

Рада молодих вчених

Згідно постанови Міністерства освіти і науки України від 05 червня 1997 року № 1/9 216 «Про заходи, щодо покращення наукової роботи, як невід’ємної складової частини освітньої діяльності, поліпшенню роботи з талановитою науковою молоддю» створена Рада молодих вчених ДДІФКіС, яка підпорядкована проректору з наукової діяльності професору Москаленко Н.В. Рада молодих вчених на умовах добровільного членства об’єднує молодь (віком до 35 років включно), яка займається науковою діяльністю і сприяє розвитку науки в Україні.

Загальна кількість молодих вчених у 2014/2015 навчальному році склала 34 особи, що становить близько 25 % від загальної кількості педагогічних працівників. Серед числа молодих вчених 14 осіб мають науковий ступінь кандидата наук, 5 осіб мають вчене звання доцента та 2 особи працюють на посаді доцента, 14 молодих вчених працюють над написанням кандидатської дисертації.

З 2010 року і дотепер, головою Ради молодих вчених є кандидат наук з фізичного виховання і спорту, доцент кафедри легкої атлетики – Степаненко Дмитро Іванович, заступником голови є кандидат наук з фізичного виховання і спорту, старший викладач кафедри олімпійського та професійного спорту – Колісник Інна Олександрівна.

Одним із напрямків діяльності ради молодих вчених ДДІФКіС є інформування наукової молоді інституту про різноманітні конкурси та діяльність обласної ради молодих вчених, а також сприяння участі наших молодих науковців у таких заходах. Так, 9-10 грудня 2014 р. в Департаменті освіти і науки Дніпропетровської облдержадміністрації відбувся захист конкурсних наукових робіт, поданих на конкурс ”Молоді вчені – Дніпропетровщині”. 49 молодих вчених з різних вищих навчальних закладів та науково-дослідних установ області, які пройшли у другий тур та отримали високі оцінки експертів за профілем, представляли конкурсній комісії свої проекти. У публічному захисті приймали участь молоді вчені нашого ВНЗ доцент кафедри ТМФВ – Сидорчук Тетяна Валеріївна та доцент кафедри Спортивних ігор – Ханюкова Ольга Вікторівна, які отримали схвальні відгуки від експертів.

У щорічному конкурсі “Кращий молодий вчений”, який проводиться за чотирма напрямами (технічний, економічний, медичний та гуманітарний): переможницею гуманітарного напряму стала доцент кафедри водних видів спорту – Микитчик Ольга Сергіївна, яка 18 грудня 2014 р. на урочистій церемонії нагородження переможців обласних конкурсів “Кращий молодий вчений”, “Краща рада молодих вчених” та “Молоді вчені – Дніпропетровщині була відзначена дипломом ІІ ступеня Дніпропетровської обласної державної адміністрації.

Молоді вчені здійснюють керівництво дипломними, магістерськими та дисертаційними роботами, беруть участь у підготовці студентів до Всеукраїнських студентських олімпіад. Також, активну позицію наукова молодь займає у роботі науково-методичної ради, секретарем якої є доцент Ханюкова О. В. та фахових семінарів за спеціальностями 24.00.01 – «Олімпійський і професійний спорт» і 24.00.02 – «Фізична культура, фізичне виховання різних груп населення». Доцент Сидорчук Т.В. є молодшим науковим співробітником науково-дослідного відділу.

Молоді вчені ДДІФКіС приймають активну участь у підготовці Міжнародних, Всеукраїнських, регіональних науково-практичних конференцій.

Великий обсяг роботи виконується молодими вченими під час підготовки документів для акредитації та ліцензування спеціальностей ВНЗ, надають допомогу щодо адаптації регламентуючої документації згідно до нового Закону України «Про вищу освіту».

Рада молодих вчених ДДІФКіС приймають активну участь у роботі Обласної ради молодих вчених, а також входить до складу Ради молодих учених при МОН України та приймає участь у обговоренні нових та важливих документів, ініціатив Уряду та профільного Міністерства, а також інших нововведень.